Sklo pod kamna - příslušenství

Sklo pod kamna - moderní pojetí nehořlavé podložky pod kamna

Před každým krbem bychom měli zajistit dostatečně velkou nespalnou plochu, která zabezpečí naše bydlení před nepříjemnou nehodou, kterou může zavinit zakutálený doutnající uhlík. Kožešina položena těsně před krbem proto patří spíš do romantických filmů než do skutečného života. My vám mnohem více doporučujeme bezpečnostní kalené sklo.

Bezpečnostní kalené sklo pod kamna má hned několik výhod. Díky svému variabilnímu vzhledu se snadno začlení do jakéhokoliv interiéru. Můžete si vybrat čiré sklo, které nebude na první pohled vůbec patrné nebo ozvláštnit pokoj s krbovými kamny sklem mléčným, hnědým nebo v grafitovém provedení. Volitelné jsou i tvary skla a jeho zabroušení. K dostání je jak sklo pod kamna se zabroušenou hranou – brus, tak i sklo s fazetovou hranou – fazeta.

Sklo pod kamna je moderní a bezpečné. Je odolné i proti nárazu a pokud se přece jen roztříští (nejčastěji úderem na hranu) rozpadne se na neostré bezpečné krystalky, které minimalizují možnost poraní. Je to podobné jako při rozbití čelního skla automobilu. Pokud navíc použijete profilované nebo silikonové těsnění, nebude se sklo po podlaze posouvat a nedostanou se pod něj ani různé nečistoty, které by výsledný estetický dojem znehodnotily.

V neposlední řadě se sklo pod kamna také velmi snadno umývá. Postačí vám k tomu běžné úklidové prostředky. Naopak abrazivní čištění (písek, drátěnka apod.) sklu vůbec neprospívá.

Jak na položení skla pod kamna a před krby

Nejprve odstraňte z předpokládané plochy uložení skla veškeré nečistoty. Bezpečnostní sklo pod kamna položte přímo na podlahu, nepřesunujte. Poté položte na sklo kamna tak, aby se jejich kovové nožičky skla přímo nedotýkaly. Pro tento účel doporučujeme použít speciální podložku, jež kontaktu účinně zamezí a zároveň zvýší nosnost skla a zabrání jeho poškození při manipulaci s kamny.

Bezpečnostní skla pod kamna a vše potřebné k jejich bezproblémové a rychlé instalaci seženete v dobře zásobeném e-shopu Kamnařina.cz.

CHCI FILTROVAT

Aktivní filtry

Podložka pod krbová kamna
0 Hodnocení 
Skladem
Cena 52,00 Kč
Podložka pod krbová kamna, která zamezí přímému kontaktu skla pod kamna a...