Čistič krbového skla
  • Čistič krbového skla
  • Čistič krbového skla

Čistič krbového skla

188,00 Kč
S DPH
KN46

Popis produktu

Během hoření se na skle mohou usazovat spaliny. S našim čističem sklo snadno vyčistíte a opět si užíváte příjemný čistý pohled do ohně. Aplikujte na studené sklo, nechejte chvíli působit a poté setřete. Více informací
Počet
Skladem

Během hoření se na skle mohou usazovat spaliny. S našim čističem sklo snadno vyčistíte a opět si užíváte příjemný čistý pohled do ohně. Aplikujte na studené sklo, nechejte chvíli působit a poté setřete.

Vážená paní Procházková,

situaci, kterou popisujete, mohou podle našeho názoru zapříčinit tři případy.

1. u krbových vložek a krbových kamen nižších cenových kategorií je oplach žáruvzdorného skla řešen primitivně tak, že je vynechané těsnění v horní části dvířek. Při výměně žárového skla se zákazník domnívá, že tato těsnící šňůra asi kdysi vypadla a při své pečlivosti jí doplní. Sklo krásně sedí v rámu dvířek, avšak se okamžitě zanese, jelikož není ani takto jednoduše "omýváno"

2. někteří výrobci osazují do krbových vložek již ve standartu takzvané pyrolytické (samočistící) sklo. Toto žáruvzdorné sklo je na jedné straně (touto stranou ven z ohniště) opatřeno speciální pokovenou vrstvou, která odráží část tepelné energie zpět do ohniště. Tímto vznikají v krbu či kamnech vyšší teploty, tím i lepší hoření, nižší emise a žáruvzdorné sklo se zanáší o poznání méně.

3. je také možné, že topíte od výměny skla dřevem, které má vyšší vlhkost. Někdy stačí, když se vezme dřevo z jiné hromádky a to, co člověk nemá šanci poznat, krb či krbová kamna to však ukáží ihned černým sklem a nižším výkonem.

Řešení: zkontrolujte si vlhkost dřeva, odstraňte případnou těsnící šňůru a informujte se u Vašeho prodejce krbové vložky, zda se nejednalo o sklo pokovené. V naší nabídce naleznete i pyrolytické sklo.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz