Stavba udírny - grilu a krbu

Stavba udírny

Dobrý den, Plánujeme stavbu udírny s horizontálním kouřovodem, vše by mělo být zabetonované v betonové stavbě (kolem topeniště samozřejmě šamotové cihly, uvnitř udicí komory zatím nevíme, zda výdřeva, kov, nebo jen beton). Topeniště s vlastní udírnou plánujeme propojit kouřovodem z nerezové roury, průměr 150 mm, délka 2 m, tloušťka plechu 1 mm. Trochu jsme se ale zarazili, neb k nám dorazila od známého, co udírnu má, že nerez trubka je špatně a že to nebude dělat dobrotu. Konkretně však nevíme, co myslel. Trochu nás to zabrzdilo v rozletu. Netušíte prosím, jaké problémy mohl mít na mysli? Respektive co (a proč :-) ) musíme při stavbě udělat, aby vše fungovalo, jak má? Budu ráda, pokud si najdete čas na odpověď, děkuji. S pozdravem Kateřina Jiřinová

Dobrý den,

jak zahradní kuchyně, tak i udírny si každý zákazník - stavitel řeší sám, nejsou na to žádné normy, či přesně dané pracovní postupy. Pokud budeme však vycházet z našich zkušeností doporučujeme vnitřek udírny vyšamotovat, respektive vyzdít z šamotových desek velkých formátů. Pokud použijete např. šamotové desky 75x50x3 cm je udírna nejen velmi rychle smontována, ale je i úhledná a navíc se v ní velmi dobře udržuje čistota. Za šamotovou desku doporučujeme vložit izolační vrstvu např. desku SKAMOTEC. Udírna se sice pomaleji natápí, je však teplotně stabilní a nepodléhá snadno teplotním výkyvům . Pokud se jedná o materiál použitý pro tahové kanály, je ocelová silnostěnná roura dostačující, ovšem nerezová roura je naprosto ideální, jelikož nepodléhá korozi. Není nám znám žádný důvod, proč tuto rouru v udírně nepoužít.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Zabudování a upevnění topného štítu

Dobrý den, můžete mi říct prosím jestli existuje nějaký návod jak přidělat topný štít? Musím vyvrtat díry do rámu? Nebo je nějaký jiný způsob? diky LB

Dobrý den,

obecný návod od výrobce rozhodně neexistuje, nicméně nejlepší zkušenost s tímto štítem máme takovou , že se použijí spodní pracny, které se ohnou zazdí do zdiva. Vrchní část se přidělá tak, že se štít v rozích provrtá vrtákem na kov a dále pak se vyvrtá otvor pomocí vydiového vrtáku v šamotové desce a pro uchycení se použijí kovové hmoždinky, které jste si objednal. Někteří naši zákazníci připevňují tento štít na všech čtyřech rozích , tzn. jak ve vrchní , tak i ve spodní části pomocí výše zmíněných šroubů a hmoždinek tak, že jsou šrouby symetrické. Po ukončení stavby se celý štít včetně těchto šroubů přestříká žárovou barvou . Další variantou uchycení, v případě že je vodorovná plocha opatřená rámem s plotnou, je pomocí ocelového úhelníku, který je většinou součástí kovového rámu nad ohništěm . V tomto případě stačí již jen zazdít spodní pracny do zdiva.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Ohniště do grilu s regulací vzduchu

Dobrý den V textu u ohniště do grilu ( http://www.kamnarina.cz/ohniste-do-grilu-s-regulaci-vzduchu) je uvedeno, že se má mezi kovovou část a šamot vložit například samolepící šňůra nebo pásek. Zajímalo by mne, v jakém místě styčné plochy by pásek měl být. Zasílám v příloze dva náčtrtky řezu horní části ohniště a šamotové cihly - pásek by měl být zcela u horního okraje (tedy v kontaktu s případně odpadlým kouskem hořícího dřeva) nebo například uprostřed a nad něj se ještě mezi kov a šamot může dát žáruvzdorná malta? Děkuji předem za radu. Zdravím a přeji hezký den Dušan Petrovič

Dobrý den,

kam se umístí těsnění je celkem jedno, jedná se především o vymezení dilatační spáry. Vhodnější je použít naší novou těsnící pásku, která má výšku 35 mm případně 50 mm. Pokud použije pásku např. uprostřed, je nutné nechat prostor nad páskou volný. tento prostor se vyplní v průběhu topení popelem, který slouží taktéž jako dilatace. V žádném případě se však nesmí tento prostor vyplnit žárovou maltou, jelikož by tím byla znehodnocena dilatační štěrbina.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Nerezový grilovací rošt

Postavil jsem si gril, kde jsem použil Vaše šamotové cihly s drážkami a vyšel mi rozměr 71 cm šířka. Bohužel jsem si předem nezjistil jaké grilovací rošty se vyrábějí a nyní nemám žádný rošt, který můžu do drážek strčit. Napadlo mě použít Váš rošt 84x40 cm, který bych z obou stran odříznul tak, aby mi mezi drážky pasoval. Ohniště se mi již nechce rozebírat a proto se ptám na Váš názor. Děkuji. V. Adamčík

Dobrý den,

pokud jste řešil rozměr grilu aniž byste měl předem zakoupený příslušný grilovací rošt, máte v podstatě dvě varianty.

1.) nechat si vyrobit rošt na zakázku, dle našich zkušeností je ale cena takovéhoto roštu bohužel několikanásobně vyšší než cena námi standartně dodávaných roštů.

2.) jak jste psal, použít náš grilovací rošt, který dodáváme ve dvou variantách a to buď s kovovou či dřevěnou rukojetí a přizpůsobit ho Vašim požadavkům. V takovýchto případech je to časté řešení, výhodou je oproti první variantě rozhodně cena, nevýhodou je, že rošt zbavíte částečně krajních obvodových drátů, které jsou vždy o něco silnější než dráty vnitřní. Přesto si myslíme, že rošt zásadně svou stabilitu neztratí. Prozatím jsme se nesetkali s negativní zpětnou reakcí našich zákazníku, kteří by si na případnou nestabilitu roštu stěžovali. Tyto rošty máme běžně skladem.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Lze použít žáruvzdornou barvu na opravu plechového grilu?

26.03.2018

Dobrý den, chtěl jsem se informovat, zda lze toto zboží použít pro ochranu proti rzi na ohniště - např. https://prenosna-ohniste.heureka.cz/cook-king-haiti-111236/ Pokud ano, tak jaké je použití a na kolik ohnišť cca vyjde jedna tato barva. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

barvu rozhodně použít lze, přesto ale upozorňujeme na skutečnost, že pokud bude ohniště vystavené trvale venkovnímu prostředí, bude plech časem stejně rezivět. Průměry ohnišť jsou různé, ale barva bude stačit na jedno až dvě ohniště. Záleží na intenzitě nanášení barvy. Výhodnější je nanášet barvu 2-3 x slabě, než jednou silně.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Jaká je nostnost grilovací jehly?

01.07.2017

Dobrý den,zajímala by mě nosnost jehly.Popřípadě jestli je to vhodné na vepřovou kýtu. Děkuji za odpověď

p. Sekaninová

Dobrý den,

nosnost jehly výrobce neuvádí, dle naší zkušenosti není problém při rovnoměrném zatížení jehly grilovat maso až do hmotnosti 25 kg. K tomuto účelu je vhodné použít náš motorek do hmotnosti 25 kg.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Z čeho udělat kouřový tah mezi ohništěm a udírnou?

10.07.2017

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je zásadní rozdíl v tahu a funkčnosti udírny, pokud kouřový kanál vyzdím z šamotových plátků šíře 150mm, kdy mi vznikne čtvercový průřez, nebo je lépe použít kulaté šamotové nebo nerezové trubky? Jaký je doporučený sklon kouřovodu? Musím kuřový kanál několikrát zakroutit použitím několika kolen, jelikož vzdálenost mezi ohništěm s středem udírny je asi jen 90 cm, (dvojitý labirint nad sebe) abych dosáhl požadovanou min. délku 150cm možná i více. Máte s tímto řešením z praxe nějakou zkušenost? Můj původní záměr byl totiž celý kanál včetně záhybů vyzdít ze šamotových plátků. Ale obávám se následného tahu a funkčnosti.. Proto zvažuju přehodnotit postup a kouřový kanál udělat z kulatých trubek a kolen s neostrým úhlem v dostatečném spádu a celý kanál zaizolovaný.. Předem děkuji za konzultaci a radu..

p. Hrubý

Dobrý den,

kanál, který je veden z udírnového ohniště do udírnové komory slouží výhradně k ochlazení spalin. Obecně je možné říci čím vyšší dosáhnete teplotu v ohništi tím čistší (zdravější) spalování dosáhnete a tím může být delší tah, protože je teplota v ohništi rozdílná v závislosti na velikosti, kvalitě a provedení ohniště je i rozdílná výstupní teplota do kouřového kanálu a tím i teplota, která proudí do udírnové komory. Nelze proto jednoznačně určit zda má být tah dlouhý jeden metr či třeba 5 metrů . Pokud zdíme udírnu my, pracujeme se šamotovým ohništěm o síle šamotu minimálně 2 x 3 cm a následně ohniště izolujeme. Délku tahu volíme dle možností stavby, minimálně však 2 metry. Pokud budete vyzdívat kanál pomocí šamotových plátků, nemusíte je izolovat, pokud zvolíte ocelovou rouru, doporučuji ji obalit kvalitní izolací (nejlépe sibralová vata, viz naše nabídka) . Při zatápění může ohniště udírny přičuzovat, je to běžný jev, jelikož většinou není možné nad udírnou postavit několika metrový komín, který by zajistil dostatečný tah i při zatápění. Po prohřátí udírny již funguje vše tak jak má.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Jak vystavět venkovní ohniště?

17.05.2017

Dobrý den, kontakt na vás jsem našel na internetu a dovoluji si na vás obrátit s kamnářským dotazem. Na chatě plánujeme udělat venkovní ohniště a stylově by vyhovovala „krabice“ z prolévacích tvárnic – viz. náčrt v příloze. Ohniště pak do určité míry navazuji na jídelní stůl – proto zvýšené topeniště. Nejsem si ale jist, zda by ohniště takto fungovalo a zda by beton snášel zatížení žárem, a zda by nebylo třeba vhodné vyložit prostor topeniště šamotovými cihlami. A pokud šamot, tak zda stačí dno anebo by byly třeba i boky, apod. A ohniště nebude kryté, tzn. musím odolávat povětrnosti. Mohu vás požádat o názor, případně doporučení. S pozdravem

p. Růžička

Dobrý den,

betonové tvarovky jako konstrukční prvek grilu je samozřejmě možné použít. Vzhledem k nabídce na trhu, variabilnosti a výhodné ceně těchto dílů jsou tyto tvarovky také často užívány. Jak již sám správně tušíte, beton rozhodně trvale žáru neodolá, a proto je nezbytně nutné kompletní ohniště obložit šamotovými cihlami. Při teplotách nad 500 st. C , kterou v ohništi dosáhnete snadno začne beton praskat a rozpadat se, dílo zkázy dovrší mráz a na jaře máte z krásného grilu hromádku písku. V našem sortimentu naleznete vhodný materiál pro vyšamotování ohniště a to konkrétně lisovanou šamotovou desku o síle 3 cm a šamotovou cihlu. Obě tyto tvarovky jsou vyrobeny lisováním z velmi kvalitního šamotu a jsou na rozdíl od ostatních námi nabízených cihel a desek mrazuvzdorné. Velmi důležitá je také malta, kterou tvarovky k betonu přilepíte, zde doporučujeme naši žáruvzdornou maltu, kterou nabízíme v balení od 1,5 kg do 25 kg. Další variantou je ohniště vylít pomocí speciálního žáruvzdorného betonu, který také naleznete v našem sortimentu. Tato varianta je rozhodně náročnější, jelikož je potřeba vytvořit tzv. šalung. Doufáme, že jsou pro Vás naše rady přínosné.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Jak připevnit izolační Promaglaf rohož ke kouřovině při stavbě udírny?

19.06.2017

Dobrý den, zakoupil jsem rohož od Vás ale není mi jasné jak tu rohož připevnit na samotnou komínovou rouru. Na obrázku u výrobku na Vašem webu je vidět rohož už jen na rouře :( Dle obrázku na webu výrobce je vidět že je přidělaná nějakými obručemi, ale rád bych to měl od Vás potvrzené. S pozdravem p. Matucha

Dobrý den,

rohož obtočíte kolem roury a případně zkrátíte na potřebnou délku. Toto zkrácení však není nutné, pokud Vám nevadí, že průměr nabude o další sílu rohože. Poté připevníte hliníkovou lepící páskou. Pro lepší stabilitu a zajištění do budoucna je vhodné použít slabý vázací drát, který obtočíte kolem roury s rohoží. Případně lze pracovat i s klasickou papírovou nebo plastovou páskou, kterou po upevnění drátem opět odstraníte. Pro perfektní zajištění této izolace je možné rovněž použít pozinkované králíkářské pletivo.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Udírnové designové topeniště

19.06.2017

Dobrý den. Prosím o rozměry topeniště, S pozdravem Mlateček

Dobrý den,

rozměry udírnového litinového topeniště jsou: 51 x 31,5 x 48,5 cm

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Cenová nabídka dvířek do pece na míru.

19.07.2015

Dobrý deň! Konečne dokončujeme do finálnej podoby náš záhradný krb. Krb je viac účelový, je tam niekoľko zariadení. Potrebujeme už len dvierka na pec (kúpiť a namontovať) a dať omietku. Prosím vás koľko by stáli u vás dvierka na našu pec? Rozmery otvoru v peci sú: šírka 82cm, výška v strede v najvyššom bode 42cm. V prípade, že cena bude dobrá pošlem vám poštou záväznú objednávku spolu so šablónou otvoru pece z kartónu (pre presnú výrobu). Ďakujem za rýchlu odpoveď. S pozdravom Bičan

Dobrý den,

díky zaslané fotodokumentaci jsme schopni Vám cenu zakázkově vyráběných dvířek odhadnout. Dvířka navrhujeme vyrobit ze dvou komponentů, 1.) rám dvířek , který bude připraven na upevnění do klenby , vpravo a vlevo budou ´useknuty´ špičky, které budou překryty ocelovým plechem tak , aby mohlo být vytvořeno na jedné straně zavírání a na druhé straně panty dvířek, 2.) samotná dvířka, která budou mít ve spodní části připraveny otvory na regulaci vzduchu. Předpokládáme, že panty celé sestavy budou na pravé straně. Po přesném zaměření zaslané šablony by se konečná cena neměla výrazně lišit od naší nabídky. Dle našich předběžných kalkulací vychází cena dvířek do Vašeho otevřeného krbu na : 8500 kč.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Bylo by možné nechat si od Vás vypracovat projekt zahradní kuchyně vč. materiálu?

22.06.2015

Dobrý den, bylo by možné nechat si od Vás vypracovat projekt zahradní kuchyně, včetně dodání prvků (dvířka, plotýnky, šamot)? Moje představa je vestavět do tří stran (každá 2,6m) osmibokého altánu kuchyň (průměr kružnice 7m). Střední strana: krb, levá strana: ohniště s plotýnkou, kouřovodem a udírnou, pravá strana: pracovní deska s dřezem. Dispozice není závazná, návrhy uvítám, vzhledem k mojí nulové zkušenosti. Altán již stojí, mohu zaslat dokumentaci.

P. Beran

Dobrý den,

děkujeme za poptávku zahradní kuchyně s krbem. Naše firma nabízí dva způsoby spolupráce se zákazníky, kteří mají zájem o zahradní krby, grily, udírny a venkovní kuchyně. První varianta je převzetí celé stavby od návrhu po realizaci. Prvním krokem je konzultační schůzka přímo u nás v prodejní galerii v Benešově nad Ploučnicí. V průběhu této schůzky si se zákazníkem vyjasníme veškeré představy a možnosti plánované zahradní sestavy. Následně je vypracována skica, případně i návrh včetně popisu všech funkcí, které budou zakomponovány do zahradní kuchyně. Konzultační schůzka je bezplatná, ale návrh je již zpoplatněn. Po odsouhlasení cenové nabídky za celkové dílo se po naskladnění všech potřebných komponentů přistoupí k samotné realizaci. Kompletní realizace zahradního krbu včetně udírny, případně i pece na chléb apod. je časově a materiálově relativně náročná stavba a nezřídka se cena pohybuje řádově ve statisících, proto nabízíme i druhou variantu spolupráce, která spočívá v dodávce velké škály komponentů právě pro udírny, grily, pece a zahradní krby. Při zakoupení těchto materiálů v naší prodejně je Vám odborný personál k dispozici.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Jak zapojit teploměr do udírny?

28.06.2015

Dobrý den. Včera jsem od vás obdržel mnou požadované díly pro stavbu udírny. Vše je v pořádku, jen jedna věc mi nesedí. Krom jiného jsem obdržel i teploměr do udícího prostoru, ale schází mi u něj tubus, do kterého se po zazdění teploměr našroubuje. Stavím udírnu poprvé a proto nevím jestli jsem měl tubus objednat zvlášť, nebo se dá někde dokoupit a prosím poraďte kde, nebo mi ho můžete doposlat? Také je možné, že se montuje teploměr jinak. Můžete mi pomoci?

P. Kos

Dobrý den,

těší nás, že jste s naší dodávkou udírnových komponentů spokojen. K Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že veškeré teploměry do udíren, které máme v sortimentu se montují pouze zasunutím do vyvrtaného otvoru a to buď přímo do udírnových dvířek nebo zdiva.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Hodí se rošt velký - 440 x 355 mm i pod otevřený oheň?

14.06.2015

Dobrý den, hodí se tento rošt i pod otevřený oheň do zahradního krbu? Nebo je vhodný jen na grilování s dřevěným uhlím? Děkuji.

Dobrý den,

primárně je tento rošt určen na klasické grilování dřevěným uhlím , nicméně můžete tento rošt použít i přímo nad oheň, zde však negarantujeme dlouhou životnost.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Zabudování topného štítu TŠ02

06.08.2014

Dobrý den, Prosím o radu – koupil jsem u Vás sporákový štít s popelníkem, který chci použít k topeništi do udírny. Nyní se jej chystám zabudovat a zjistil jsem, že má kotevní packy pouze ve spodní části což mi při jeho velikosti přijde málo (nebo jej nahoře nějak fixuje rám plotny?) když např. sporáková dvířka jsou menší a mají 4 packy. Poradíte mi prosím jak tedy tento štít ukotvit? Chápu to dobře, že kotevní packy jdou pod perlinku – alespoň podle Vašeho obr. mi to tak vychází. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

Vámi objednaný sporákový štít TŠ02 je z výroby řešen tak, že je vrchní část kotvená pomocí kovového rámu, pod který se štít zasouvá. Pokud není ohniště vybaveno rámem, je možné topný štít uchytit pomocí ocelové pásoviny, případně vinglu. Další možností jak lze štít ve vrchní části ukotvit, je provrtání štítu z přední části a tento poté do zdiva přišroubovat pomocí kovových hmoždinek. Ve spodní části štítu jsou standartně umístěné dvě packy, které zazdíte přímo do konstrukce topeniště. Tyto packy nelze přelepit pouze perlinkou.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Rozměry grilovacího motorku do 25 Kg

19.06.2014

Dobrý den, zajímaly by mne konrétní rozměry tohoto motorku. Cca průměr a hloubka. Dále mi není z obrázků moc jasné, jakým způsobem je uchycen "kotvící" prvek. Na hlavním obrázku to není viditelné, ale na ostaních je šestihranný šroub někde zašroubovaný. Díky za odpověď

Dobrý den,

průměr 105 mm, hloubka 50 mm, délka kabelu 150 cm.

Součástí grilovacího motorku je i kotvící šroub, který se našroubuje do připraveného závitu přímo na motorku. Držák vyobrazený na fotografii není součástí dodávky, nabízíme však univerzální víceúčelovou sadu držáků.

Je důležité, aby bylo maso, které hodláme grilovat, řádně upevněno, ale především, aby byla hmotnost masa rovnoměrně rozložená na grilovací jehle tak, aby nedocházelo k rázovému přetěžování motorku. Pokud nebude motorek rovnoměrně zatížen, začne automaticky přepínat směr otáčení (ochrana proti přetížení a následnému možnému poškození motorku).

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Grilovací motorek do 15 kg (nosnost)

04.06.2014

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak máte ve Vaší nabídce grilovací motorek modrý do 15kg zda opravdu utáhne menší kýtu či jen například 4kuřata?Přeji hezký den

Dobrý den,

s motorkem máme velmi dobré zkušenosti, inzerovaných 15 kg motorek opravdu hravě utáhne, je ovšem nezbytně nutné mít maso na grilovací jehle perfektně vyvážené. V opačném případě se automaticky u motorku aktivuje bezpečnostní pojistka proti přetížení a motorek se neustále přepíná z levého na pravý chod.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Vhodný grilovací rošt?

04.06.2014

Dobrý den, je Váš grilovací rošt vhodný i nad přímý oheň? Máme klasický krb, kde se topí dřívím, ne briketami apod. Děkuji a přeji hezký den

Dobrý den,

jelikož patří grilovací rošt o rozměrech 85x40 cm mezi oblíbené zboží našich zákazníků dostalo se nám do ruky již několik pozitivních referencí. Tento grilovací rošt naši zákazníci užívají nejen na klasické grilování pomocí dřevěného uhlí, ale také je často umísťován přímo nad otevřený oheň.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Jaký je vhodný materiál do udírny?

04.06.2014

Dobrý den chci stavět udírnu a zatím počítám náklady co vše koupit mohl by jste mi prosím poradit zda udící komu stačí vyzdít cihlami když v komoře bude teplota max 100 stupňu, nebo jí obložit nebo vyzdít šamotovými cihlami děkuji za odpověď.

P. Hromas

Dobrý den,

vzhledem ke skutečnosti, že se udírna před samotným uzením musí nejprve natopit a tudíž se teplota uvnitř udírny pohybuje i přes 250 stupňů, vyzdíváme udírnu vždy pomocí šamotových desek, případně cihel. Jako optimální se nám osvědčila šamotová deska o síle 3 cm, kterou dále izolujeme a následně přizdíváme již běžným stavebním materiálem. Doufáme, že Vám námi nashromážděné zkušenosti pomohou zdárně dílo dokončit.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Udírnová dvířka na zakázku

03.10.2013

Dobrý den, při internetovém vyhledávání výrobce kovových dveří k udírně jsem se dostal na Vaše stránky a proto se na Vás obracím s tímto dotazem: - zda byste mohli udělat dveře k udírně (přednostně dvoukřídlé) na míru (jde mi o to, že bych nové dveře rád připevnil do rámu stávajících dveří o světlosti 702 x 502 mm) - pokud ano, jaká by byla jejich cena? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

zabýváme se také zakázkovou výrobou různých kamnových, krbových a udírnových dvířek. Dvoukřídlá dvířka jsou vždy poněkud náročnější na výrobu, ale i s touto technologií si poradíme. Pro přesnou kalkulaci bychom potřebovali alepoň skicu udírnových dvířek tak, jak si je představujete, dále by bylo vhodné, abyste nám zaslal elektronicky dvě až tři fotografie původního rámu, do kterého chcete nová udírnová dvoukřídlá dvířka umístit. Odhadní cena dvoukřídlých udírnových neizolovaných dvířek by neměla překročit 5 tisíc kč.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Udírnová dvířka na zakázku

15.08.2013

Dobrý den, pane Černý odvolávám se na náš tf. hovor, a prosím o zprávu, zda je možné dodání dvířek k udírně - možnost 50 x 58 cm za 2.850,- vč DPH - potřebovala bych tyto dvířka v rozměru šířka 30 x výška 50 cm, panty na levé straně - stejně jako je na obrázku. Ostatní - vymetací, přikládací dvířka popelník, rošty.....mi už rozměrově vyhovuje. Děkuji za informaci. S pozdravem Engrthová

Engrthová

Dobrý den,

jsme schopni Vám zajistit udírnová dvířka dle Vašich rozměrů, a sice za cenu 3750 kč vč. DPH, jelikož se jedná o atyp výrobek, dodací doba je cca 14 dní, proto si Vám dovolujeme navrhnout variantu, že upravíte rozměry zdiva, aby Vám vyhovovala naše typizovaná udírnová dvířka.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Zájem o litinové komponenty na stavbu zahradního krbu

15.08.2013

Dobrý den, mám zájem o vaše litinové výrobky (trouba, topný štít, vymetací dvířka). Rád bych je viděl na "vlastní oči", ale jsem z Pardubic a to je k vám dost daleko. Prosím o informaci, zda je možné tyto výrobky vidět v nějakém obchodě blíže k Pardubicím? Děkuji, zdraví Ivan Pašťalka.

Ivan Pašťalka

Dobrý den,

máme prodejní galerii ´pouze´ v Benešově nad Ploučnicí, na stránkách naleznete fotografie a nákresy našich produktů. Zboží zasíláme dopravní službou na dobírku.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Z čeho postavit udírnu?

17.04.2013

Dobrý den, jen bych se chtěl zeptat z čeho je nejlepší postavit udírnu. Myslím vnitřek a taky čím se to lepí. Díky Kučera

Dobrý den,

podle našich zkušeností je nejlepší vyzděná udírna. Vhodné jsou především velkoformátové desky jako 40 x 30 x 3 cm případně 75 x 50 x 3 cm. Stavba provedená pomocí těchto šamotových desek je čistá, rychlá a jednoduchá. Udírna se díky akumulaci šamotových desek sice o něco déle nahřívá, ale teplota je poté stabilnější a lépe regulovatelná. Na lepení je vhodné použít žárovou maltu.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Dotaz na stavbu zahradního krbu

18.09.2013

Dobrý den, ráda bych si postavila krb ( venkovní do pergoly), měla bych představu, že uvnitř by byl z šamotových desek a obezděný by byl z cihel. Mohli by jste mi napsat co všechno bych k tomu potřebovala ( cihli na obezdění mám). Prosím o ceny a produkty případně jestli máte vše skladem. Na velikosti mi nějak extra nezáleží, nějaká střední velikost by mi asi vyhovovala. Chceme ho jen tak pro atmosféru, teplo a sem tak buřtík či maso. Moc díky za rychlou odpověď a s přáním pohodového dne Míša

Dobrý den,

ohledně stavby zahradního krbu Vám sdělujeme, že variant jak by měl krb vypadat je nesčetně. Proto Vám takto odhadem nejsme schopni přesně určit množství potřebného materiálu. Nicméně většina našich zákazníků používá ke stavbě samotného ohniště šamotové cihly (viz.http://www.kamnarina.cz/samot/samotove-desky-samotove-cihly/sd07---samotova-cihla.html# ) , případně šamotové desky (viz. http://www.kamnarina.cz/stavba-svepomoci/samotove-desky-a-malty/samotova-deska---cihla-2.html ). Množství cihel či desek se odvíjí právě od velikosti krbu. Optimální malta na zdění zahradních krbů a grilů je malta Universal Super (viz http://www.kamnarina.cz/stavba-svepomoci/samotove-desky-a-malty/zarova-malta-na-venkovni-krby.html) . Veškerý materiál jako šamotové desky, cihly, grilovací rošty, přikládací a popelníková dvířka a jiné je standartně skladem a naleznete ho na našich stránkáchwww.kamnarina.cz a www.kamna-konig.cz

S pozdravem

Miroslav Brejcha

Za firmu König-kamnářství

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Motorek na grilování - nosnost

26.08.2013

dobrý den, je tento motorek vhodný pro grilování kýt do 10 - 12 kg? děkuji za odpověď

Petr Florián

Dobrý den,

Grilovací motorek GR 14 má výrobcem stanovené maximální zatížení 15Kg. Tato nosnost je opravdu i praxí ověřená, ale pouze za předpokladu dokonalého vyvážení opékaných a grilovaných surovin na jehle. Pokud napíchnete na jehlu například dvě kuřata o celkové hmotnosti pouze 5 Kg, může se při špatném vyvážení ( kuřata nejsou napíchnuta osově) automaticky spustit ochranu proti přetížení motoru, která spočívá v neustálém přepínání levého a pravého chodu. Motor je totíž zatěžován vyšší hmotností než 15 Kg ( Fyzikální zákon - páka ). Po přepíchnutí ( správném napíchnutí na jehlu) začne motorek opět správně pracovat a hmotnost kuřat ani neucítí.

Rada - než vsunete jehlu do hřídele motoru, zkuste si jehlu plnou masa otočit několikrát dokola v ruce.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Jak upevnit topný štít?

25.05.2012

Vážení přátelé, obracím se na Vás s dotazem, jak do udírnového topeniště správně zabudovat sporákový štít ze sady SB 02. Štít má dole dvě plechové packy na ukotvení pod omítku a na horní hraně zesílený okraj, který u sporáku zapadá do rámu plotny. Udírnové topeniště ovšem žádný rám nemá, takže dvířka nahoře není do čeho uchytit. Napadá mě dát tam pásové železo, ale předpokládám, že budete mít s tímto problémem více zkušeností. Děkuji Stanislav Češka

Dobrý den,

K Vašemu dotazu: situace, kde není jako zakončení topeniště použit rám se nechá řešit několika způsoby. Vaše myšlenka, že použijete k aretaci topného štítu pásovinu je možná, avšak je relativně pracná a technicky náročná. Podstatně snadnější je opatřit dvířka i ve vrchní části zazdívacími pásky, tak jak je to provedeno na hraně spodní. V krátké době naleznete na našich stránkách další NOVINKU a to masivní universální pracny, které bude možné jednoduše použít na všechna dvířka, štíty a trouby.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Jaký materiál mám použít na stavbu zahradního krbu?

27.06.2012

Dobrý den, chci od vás objednat vše, co prodáváte na stavbu kamínek s udírnou a grilištěm, vybrala jsem si slevový set SB02, ale nevím, jakou velikost litinových plátů, kvalitnějších, mám na kamínka objednat, aby se hodily k setu. A který druh-budou v kryté pergole. Pak mám zmatek v šamotových deskách a cihlách. Do griliště je to jasné, ale do kamínek-výška asi jako kuch. linka, tedy +-87 cm. Stačí postavený kouřovod od kamínek k udírně ze šamotových cihel? Udírna bude nad grilištěm v rohu pergoly, griliště o trochu níž, než kamínka, komínek z udírny do "Z" z ocel. rour. Pokud se bude grilovat, bude otvor ke grilu zavřený. Teď se prokousejte mou změtí myšlenek a napište, prosím, co mám všechno objednat.Díky. Jankovská

Dobrý den,

pro stavbu venkovních krbů, grilů a udíren nabízíme našim zákazníkům mnoho výrobků, sestav a komponentů. Na našich stránkách naleznete i několik podrobně rozkreslených obrázků. Avšak abychom Vám mohli zaslat konkrétní materiál pro stavbu, je nutné, aby jste nám zaslala odpovídající návrh zahradní sestavy, nebo alespoň jednoduchý náčrtek s rozměry. Jako neosvědčenější postup se nám však jeví, když přijede zákazník osobně do naší galerie. Zde si může vše v klidu prohlédnout, osahat a prostudovat. Použití správných pojiv, velikost ohniště či udírny, délka a dimenze tahu, velikost dvířek … to vše můžete u nás v Benešově nad Ploučnicí bezplatně konzultovat s našimi odbornými pracovníky.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Šamotová cihla na stavbu grilu

26.06.2013

dobrý den. Jaké jsou rozměry této cihly a je možné ji zasdít do stěny krbu nebo je lepší je tzv přilepit na bok krbu Děkuji

Štolba

Dobrý den,

šamotová cilha na stavbu grilů je dostatešně stabilní, proto můžete cihlu přilepit na boky ohniště. Tuto šamotovou tvarovku je možné samozřejmně zazdít i přímo do konstrukce stavby - vše záleží jen a jen na Vašem rozhodnutí. Přesné nákresy této šamotové cihly naleznete na našich stránkách.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Stavba krbu svépomocí

13.07.2013

Jak postavit krb svémopomocí? Poradíme vám! Také nabídneme inspiraci pro zahradní i jiné krby a doporučíme vhodný materiál.

Lubomír Elicer

Dobrý den,

na našich stránkách www.kamnarstvi-konig.cz naleznete mnoho inspirací pro Vámi plánovanou stavbu zahradního krbu. Veškerý materiál potřebný pro stavbu krbu naleznete na webu www.kamnarina.cz v sekci http://www.kamnarina.cz/stavba-svepomoci.htm.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz

Malta na stavbu zahradního krbu

21.07.2013

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaká tloušťka spáry je možná s touto maltou udělat,a zda je vhodná na venkovní použití. Děkuji R.Pustějovský

Radek Pustějovský

Dobrý den,

šamotová malta je určená především pro vnitřní použití a to na stavbu a opravu kachlových kamen a sporáků. Pro venkovní prostředí je vhodnější použít maltu s keramickou, nebo s hydraulicko - keramickou vazbou - jako je žárová malta Rath

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Zobrazit odpověď
Trvalý odkaz