-
Dobrý den, máme kamna Beskydy 4 a ikdyž uzavřu termostat na 0, kamna viditelně sají vzduch. respektive polena hoří velmi rychle. Otočil jsme kamna, sundal kryt a vidím, že klapka je stále o cca 1cm otevřená (odklopená). Když natočím termostat na 8, klapka se viditelně otevře, pokud dám ovšem na 0, klapka se sice posunu zpět k tělesu kamen, ale nezavře otvor v tělese kamen. Když ji rukou "pomůžu", zůstane uzavřená na kamnech, otevření funguje plynule, ale nezavře zpět. Zůstane otevřená. Nevíte zda to znamená, že je termostat v čudu, nebo že ho lze seřídit? Kamna jsou stará cca 14 let. Děkuji Martin Szpuk