Dobrý den, doma na zahradě na svém svažitém pozemku plánuji stavbu malé udírny a velmi mě zaujala vaše nabídka slevových setů na její stavbu. Měl bych, prosím, pár dotazů či přání před tím než si vyberu ten správný set. 1. Topeniště bude ve na hraně svažitého terénu, takže prakticky utopené v terénu. Jakou mám použít izolaci proti vlhkosti? Předpokládám šamotové topeniště např. ze sety SB012. 2. Jak hluboké základy musí být na topeniště (bude samostatné, takže velmi malá "stavba") stačí udělat jen základ ze ztraceného bednění např. do 30 - 40 cm hloubky? Podloží mám kámen. Udírna bude asi zděná, zase stavba např. 1,3 m nad terén - jak velké základy i zde, prosím? Je nutné jít např., do 80 cm? 3. udírna bude opět samostatná spojená s topeništěm rourou - z důvodu členitosti pozemku by roura měla cca. 2-3 m. Není to příliš? Jednalo by se o odpadovou keramickou rouru Předem děkuji a budu se těšit na spolupráci! S pozdravem Petr Hromíř

Dobrý den,

nejsem stavař, budu však psát z mnohaleté praxe čerpané od zákazníků, kteří si staví takovéto stavbičky svépomocí jako Vy.

1.) nejlepší zkušenosti máme s materiálem, který naleznete na našich www stránkách pod obchodním názvem Liapor. Tudíž doporučujeme udělat z těchto desek obezdění šamotového ohniště, vše doporučujeme spojit  maltou Rath, kterou také naleznete na www stránkách.
2 .)  rozhodně bych nepodceňoval tzv. nezámrznou hloubku (80 cm) , nejedná se až tak o hmotnost samotného díla, ale o skutečnost , že pokud bude základ např. jen 30 cm hluboký, bude se prostě hýbat v závislosti na zamrznutí a rozmrznutí okolního terénu a celá stavba se Vám v průběhu několika let roztrhá.
3.) zde se zase budu chlubit cizím peřím , odtah z ohniště do udírny může být dlouhý třeba i 4 metry, vše následně záleží na tom, jak budete v ohništi topit. Teplota v udírně se dá kontrolovat pomocí teploměru. S čím mám problém je odpadní roura, tuto rozhodně nedoporučuji, jelikož Vám dříve či později díky prudkým teplotním změnám praskne. Zde doporučuji použít naší nerezovou rouru o síle materiálu 1 mm v průměru 150 nebo 160 mm, ta tam vydrží navždy.
Veškerý Vámi vybraný materiál stačí vložit do košíčku, cena dopravy se Vám v návaznosti na hmotnost kalkuluje průběžně sama, zásilky expedujeme běžně do několika dnů do obdržení objednávky.

S přáním hezkého dne tým e-shopu www.kamnarina.cz