Dobrý de přeji. Obracím se na vás s prosbou o radu Zakoupil jsem u vás dvě skla do krbových kamen s těs. šňůru. Vše došlo vpořádku, děkuji moc. Poraďte prosím, co mohlo být příčinou prasknutí původního skla a jak předejít tomu, aby sklo nové prasklo. Kamna jsme používali a používáme běžným způsobem a nejsme si vědomi nějakého nešetrného zacházení. Mohla to být náhoda, závada materiálu, ale také další příčiny. Sklo vámi dodané je cenově velmi výhodné oproti jiným dodavatelům, přesto bych však byl velmi nerad, kdybych třeba špatnou montáží nebo jakkoliv jinak způsobil prasknutí skla. Jaká je u skel asi životnost? Kamna jsme měli v provozu asi 5 let. Děkuji předem za rady a zdravím vás. Mireoslav Muhlfeit Kunvald - Bubnov 10 Mireoslav Muhlfeit

Vážený zákazníku,   

Příčin prasknutí žáruvzdorného skla může být několik. Velmi často se jedná opravdu o mechanické poškození pohrabáčem, polenem anebo prostě přivřením zpříčeného špalku.

Další příčinou může být zatvrdnutá těsnící šňůra, která poté neumožňuje dilataci dvířek. V neposlední řadě se objevují na trhu velmi nekvalitní kamna a krbové vložky, které jsou vyrobeny z nestabilních materiálů a tak se dvířka těchto spotřebičů kroutí a sklo praskne. Ostatní informace naleznete v našem návodu na výměnu skla na stránkách www.kamnarina.cz.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz