Koleno čist. 0-90°, stavitelné (120 mm)
  • Koleno čist. 0-90°, stavitelné (120 mm)

Koleno čist. 0-90°, stavitelné (120 mm)

724,00 Kč
S DPH
KOL120/0-90č.

Popis produktu

Máte problém s napojením topidla ke komínu, není hrdlo kamen v ose se sopouchem... Více informací

Počet
Skladem

Máte problém s napojením topidla ke komínu, není hrdlo kamen v ose se sopouchem komínu? Pak Vám jistě pomůžou naše segmentová otočná kolena. Tato univerzální kolena v různých úhlech Vám vyřeší problém s napojením. Kolena lze totiž variabilně otáčet a nastavovat tak, až to prostě „sedne“! V naší nabídce naleznete dvou až pěti segmentová kolena, která si dle potřeby přizpůsobíte vzniklé situaci a hravě připojíte krbová kamna nebo kotel ke komínu.

Hmotnost
5 kg
Průměr
120 mm
Síla materiálu
1,5 mm
Úhel
0-90 °

Dobrý den,

Neustálý problém a rituál na začátku každé topné sezóny, když nejsou kamna každodenně využívaná a klimatické podmínky v tomto přechodovém období dělají problém při roztápění a provozování kamen.

Pokud dojde již jednou k chemickému procesu a vypálení barvy tak už barva nezapáchá.

Jak je uvedeno v Návodu na obsluhu měli by se kamna po topné sezóně vyčistit, totéž by se mělo udělat před topnou sezónou. Kamna zkontrolovat a vyčistit.

Při prvních a občasných zatápěních po letní přestávce a přechodovém období se roztápí do studených a vlhkých odtahových cest, kamna ze začátku špatně hoří, zakuřují se. Nedokonalým spalováním vzniká velké množství kouře a dehtu, který se usazuje na vzniklý kondenzát v odtahových cestách. Vznikne hmota, kreozot, který se prvotním, občasným zatápěním dostatečně nevypálí. Zahoření kreozotu a zbytků dehtu se projevuje nepříjemným štiplavým zápachem, který popisujete.

Proto vždy doporučujeme první roztápění provádět pozvolně a s menším množstvím topiva ,ne jako v plné topné sezóně, aby se minimalizovala kondenzace v odtahových cestách a pak přidávat větší množství dřeva. Po několika takových zatopení se vypálí všechny zbytky, nevzniknou další a kamna budete provozovat bez zápachu jak sami popisujete.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Dobrý den, jedná se o žáruvzdorné těsnění které vypadne stářím nebo mechanickým poškozením. Náhradní u Nás naleznete pro všechny průměry kouřovodů od 120 mm až 300 mm. Těsnění stačí vložit do víčka kouřovodu, dotáhnout víčko a poté přečnívající těsnění seříznout podél víčka lámacím nožem. S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz