Nordica Zen, 7,5 kW

98 026,00 Kč
S DPH
La Nordica
NOR32

Specifické reference

Nový a unikátní typ krbu pro instalaci do rohu nebo ke stěně. Kombinace tepla sálavého, konvekčního a akumulačního. Velké zakulacené prosklení z jednoho kusu konstrukčně navazuje na čelní opláštění. Kombinace černé oceli a mastku vytváří při topení příjemnou atmosféru. Kompaktní rozměry, snadná a rychlá montáž jsou přednosti, které jsou výhodné. Při instalaci do rohu zabírá pouze 50 cm x 50 cm ale velké rohové krbové prosklení umožní fascinující pohled do plamenů z celé místnosti. Dvouplášťové provedení v kombinaci s mastkovým obkladem splňuje dva protiklady. Rychlý ohřev vzduchu konvekcí a při delším topení akumulaci tepla do mastku, který vydává teplo po dlouhou dobu po vyhasnutí. Elegantní, funkční, e
Počet
na objednávku

  • Nový a unikátní typ krbu pro instalaci do rohu nebo ke stěně.
  • Kombinace tepla sálavého, konvekčního a akumulačního.
  • Velké zakulacené prosklení z jednoho kusu konstrukčně navazuje na čelní opláštění. 
  • Kombinace černé oceli a mastku vytváří při topení příjemnou atmosféru.
  • Kompaktní rozměry, snadná a rychlá montáž jsou přednosti,
  • které jsou výhodné.
Při instalaci do rohu zabírá pouze 50 cm x 50 cm ale velké rohové krbové prosklení umožní fascinující pohled do plamenů z celé místnosti. Dvouplášťové provedení v kombinaci s mastkovým obkladem splňuje dva protiklady. Rychlý ohřev vzduchu konvekcí a při delším topení akumulaci tepla do mastku, který vydává teplo po dlouhou dobu po vyhasnutí.
Elegantní, funkční, ekologický, akumulační. Do těchto čtyřech slov lze shrnout nový typ krbu od Nordiky. 
Elegantně zakulacené prosklení kopíruje celý přední ocelový díl rozdělený na dvě symetrické části. 
Funkční otvírání přikládacích dvířek s izolovanou kličkou a přípravou k připojení vzduchu na hoření z exteriéru. 
Ekologicky čisté hoření, kde „vyladěnou“ konstrukcí spalovací prostoru bylo dosaženo účinnosti 81,6 % a až čtyřikrát nižšímu úniku prachu (od platné normy), kdy hodnota je 22,5 mg/m3. 
Akumulační schopnost, která je vyjádřena hmotností dosahující 196 kg umožní i po vyhasnutí ještě několik hodin topení konstrukce.
Tak jak jsme u Nordiky zvyklí, vývoj probíhal bez kompromisů. Materiály byly použity jen ty nejlepší. Spalovací komora ze silné žárové oceli byla svařena, tak aby tvořila pevný a těsný celek. Přikládací litinová dvířka s pravoúhlým profilem zcela eliminují tepelné kroucení.
Speciální sklo od firmy Schott bylo vytvarováno tak, aby roh byl kulatý a zcela zakrýval litinový rám dvířek. Čelní pohled je proto čistý a hladký. Na vnitřní straně skla je nanesena speciální barva tvořící dokola rámeček, zakrývající vše co má být ukryto.Celkový pohled ve spojení s ocelovým opláštěním tvoří jednolitý moderní prvek.
Ohniště je tvořeno otočným litinovým roštem, žáruodolnými deskami „IRONKER“
a nerezovým zakončením. Dva deflektory umístěné nad palivem prodlužují dráhu plynů,
tak aby co nejvíce  tepla zůstalo uvnitř. Pod roštem je velká zásuvka na popel a po stranách regulace hoření primárním a sekundárním vzduchem. Protože jsou soustředěny do jednoho místa jsou oba vzduchy silně předehřívány  pro dokonalé hoření a zachována čistota skla po dlouhou dobu. Také je z tohoto místa  možnost  napojení  na centrálně připojený   externí vzduch. To je nutné v nových domech, kde konstrukční těsnost neumožňuje brát vzduch na hoření z místnosti.  
Tato vnitřní konstrukce je „schována“ do ocelového opláštění, která je doplněna na bocích bloky z mastku. Také horní část je tvořena dvěma  bloky z mastku  tak,  aby co nejvíce energie bylo akumulováno pro pozdější topení. Připojení na komín je vyveden nahoru o velikosti 130 mm.

Parametry

Výška
1305 mm
Šířka
463 mm
Hloubka
463 mm
Hmotnost
196 kg
Jmenovitý výkon
7,5 kW
Vytápěcí schopnost
215 m3
Průměr kouřovodu
130 mm
Dřevo, dřevěné brikety
ano
Hnědé uhlí
ne
Průměrná spotřeba paliva
2,1 kg/hod
Účinnost spalování
81,6 %
Horní vývod
ano
Centrální přívod vzduchu(cpv)
100

Ke stažení

Energetický štítek

Ke stažení (202.8k)