Ošetřující pasta na litinu a kované železo
  • Ošetřující pasta na litinu a kované železo
  • Ošetřující pasta na litinu a kované železo

Přírodní pasta na ošetření litiny a železa

494,00 Kč
S DPH
PET-707098

Popis produktu

Pasta je vyrobena z čistě přírodních surovin bez lepku a parfému k ošetření nádobí, náčiní a plátů vyrobených z litiny a kovaného železa, pomáhá k vytvoření žádoucí patiny a chrání před rzí. Obsahuje panenský olej, triglyceridový... Více informací

Počet
Skladem

Pasta Petromax je vyrobena z čistě přírodních surovin bez lepku a parfému k ošetření nádobí, náčiní a plátů vyrobených z litiny a kovaného železa, pomáhá k vytvoření žádoucí patiny a chrání před rzí. Obsahuje panenský olej, triglyceridový olej, směs základního oleje s iontovým barvivem, tekuté přísady do potravin. Skladujte uzavřené na chladném a tmavém místě.

Balení: 

  • obsah: 250 ml
  • hmotnost: 226 g

Ke stažení

Návod k použití pasty

Návod k použití

Ke stažení (1.47MB)

Dobrý den, litinové grilovací rošty nejsou ošetřeny žádnou barvou, lakem nebo nějakými chemikáliemi, které by se poté dostávali do všech pokrmů, proto Je naprosto normální a běžné, že se na povrchu vytvoří slaboučká vrstva rzi. Rošt stačí před grilováním jednoduše očistit např. pomocí kuchyňské drátěnky. Pokud po grilování rošt ošetříte mastnotou (rostlinný olej, špek...), určitě Vám rošt nezrezne. To samé dělali naše babičky u litinových plátů kachlových sporáků.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Dobrý den,

naše litinové pláty nejsou standartně ošetřeny žáruvzdornou barvou. Před použitím plátů na přímý kontakt s potravinami jako jsou např. Vámi zmiňované placky je nezbytné litinové pláty dostatečně vypálit. Tímto procesem se z litiny odpaří případné nečistoty, které se do těchto produktů dostali při výrobě. To samé platí pro pláty,které jsou opatřeny jakoukoliv ochrannou vrstvou proti korozi a to ať se jedná o grafitovou pastu, olej nebo žáruvzdornou barvu. Po dostatečném vypálení, které docílíte již po jedné hodině topení, nehrozí žádné proniknutí těchto ochranných vrstev do potravin. A jak zamezíte v provozu reznutí plátů? Tak jak to dělaly naše babičky. Stačí potřít vlažný plát špekovou kůží.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Vážený zákazníku,

ohledně dotazu Vám sdělujeme, že 5 až 8 plátů je naprosto běžné množství, které u nás zákazníci nakupují. Cena plátů je stanovena kalkulací a nelze ji měnit.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Vážený zákazníku, v našem sortimentu na internatové adrese www.kamnarina.cz naleznete více než 25 typů různých litinových plátů. Z těchto plátů lze poskládat celou škálu rozměrů plotýnek a ploten. Pokud Vám žádný z těchto rozměrů nevyhovuje, mohou se litinové pláty dále opracovávat řezáním, vrtáním a broušením. Další variantou je ocelový plát na zakázku, plát, který Vám vyrobíme dle Vašich požadavků. Pro stanovení ceny ocelové plotny potřebujeme nákres s rozměry a z technologických důvodů musíme znát umístění přikládacích dvířek. S pozdravem a přáním pěkného dne, S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Vážený zákazníku, ano, naše litinové pláty mají vždy na jedné straně "falc"  - drážku, do které zapadne plát další. U litinových roštů a plátů se jedná o odlitky, které je možné dle potřeby dále opracovat broušením či řezáním. S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Vážený zákazníku,

na našich stránkách www.kamnarstvi-konig.cz naleznete mnoho inspirací pro Vámi plánovanou stavbu zahradního krbu. Veškerý materiál potřebný pro stavbu krbu naleznete na webu www.kamnarina.cz

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Dobrý den, pro chalupy typické prudké střídání teplot je to nejhorší, co se může kovovým prvkům na kamnech a sporácích stát. Tento fakt nelze ale změnit a tak především pláty pravidelně trpí. Naši zákazníci mají již dlouhodobě velmi dobrou zkušenost s grafitovou pastou. Přípravek jednoduše nanesete na plotnu a rozetřete kartáčkem, který je součástí balení. Pastu si lehce můžete objednat zde na stránkách.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Dobrý den,

nejsem stavař, budu však psát z mnohaleté praxe čerpané od zákazníků, kteří si staví takovéto stavbičky svépomocí jako Vy.

1.) nejlepší zkušenosti máme s materiálem, který naleznete na našich www stránkách pod obchodním názvem Liapor. Tudíž doporučujeme udělat z těchto desek obezdění šamotového ohniště, vše doporučujeme spojit  maltou Rath, kterou také naleznete na www stránkách.
2 .)  rozhodně bych nepodceňoval tzv. nezámrznou hloubku (80 cm) , nejedná se až tak o hmotnost samotného díla, ale o skutečnost , že pokud bude základ např. jen 30 cm hluboký, bude se prostě hýbat v závislosti na zamrznutí a rozmrznutí okolního terénu a celá stavba se Vám v průběhu několika let roztrhá.
3.) zde se zase budu chlubit cizím peřím , odtah z ohniště do udírny může být dlouhý třeba i 4 metry, vše následně záleží na tom, jak budete v ohništi topit. Teplota v udírně se dá kontrolovat pomocí teploměru. S čím mám problém je odpadní roura, tuto rozhodně nedoporučuji, jelikož Vám dříve či později díky prudkým teplotním změnám praskne. Zde doporučuji použít naší nerezovou rouru o síle materiálu 1 mm v průměru 150 nebo 160 mm, ta tam vydrží navždy.
Veškerý Vámi vybraný materiál stačí vložit do košíčku, cena dopravy se Vám v návaznosti na hmotnost kalkuluje průběžně sama, zásilky expedujeme běžně do několika dnů do obdržení objednávky.

S přáním hezkého dne tým e-shopu www.kamnarina.cz

Dobrý den,

 můžeme Vám nabídnout ´pouze´ ty litinové pláty , které vidíte na našich www stránkách, pláty se případně dají řezat, kotouče zde

Případně Vám umíme vyrobit celou novou ocelovou plotnu na míru.

 Děkuji 

S pozdravem Kamnarina.cz