Kamna Kanuk VP 2 (17 kW)
  • Kamna Kanuk VP 2 (17 kW)
  • Kamna Kanuk VP 2 (17 kW)
  • Kamna Kanuk VP 2 (17 kW)
  • Kamna Kanuk VP 2 (17 kW)

Kamna Kanuk VP 2 (17 kW)

38 694,00 Kč
S DPH
Kanuk
NKAN2VP

Popis produktu

Teplovzdušná kamna KANUK 2 VP jsou díky výkonu 17 kW určena pro topení či temperování restaurací

Více informací
Počet
po objednání běžně do týdne

Teplovzdušná kvalitní kamna Kanuk 2 výkon 17 kW.

Teplovzdušná kamna KANUK 2 VP jsou díky výkonu 17 kW určena pro topení či temperování restaurací, chat a chalup ale také skleníků, hospodářských budov a dílen, uplatnění nacházejí i v hospodách, pivnicích a klubovnách. Ke kamnům Kanuk 2 doporučujeme namontovat teplovzdušný výměník.

Kamna KANUK 2 jsou určena výhradně pro český a slovenský trh.

Výška
715 mm
Šířka
580 mm
Hloubka
880 mm
Hmotnost
105 kg
Jmenovitý výkon
17 kW
Vytápěcí schopnost
300 m3
Průměr kouřovodu
150 mm
Minimální tah komína
12 Pa
Maximální délka polen
40 cm
Zadní vývod (od země do středu zadního kouřovodu)
605 mm
Dřevo, dřevěné brikety
ano
Hnědé uhlí
ne
Průměrná spotřeba paliva
5,7 kg/hod
Průměr dvířek
312 mm
Teplota spalin za hrdlem
384 ℃
Účinnost spalování
73,2 %
Hmotnost kamen vč. ochraného bednění
137 kg

Dobrý den,

pokud je to technicky jen trochu možné, připojte krbová kamna kouřovody o průměru 150mm, tak jat to určuje výrobce. Kamna o takto nízkém výkonu budou sice fungovat i při použití kouřovodu o průměru 130mm, ale při horších atmosférických podmínkách Vám můžou v průběhu přikládání pronikat spaliny do místnosti. Zároveň budete muset tyto kouřovody častěji čistit, jelikož k zanesení dojde rychleji.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

naše kamnářská firma se zabývá nejen prodejem krbových a kachlových kamen, kamnářského sortimentu, včetně veškerého příslušenství, ale specializujeme se také na individuální zakázkové kamnářské práce. Více informací naleznete na našich (rozpracovaných) stránkách www.kamnarstvi-konig.cz .

Dobrý den,

Neustálý problém a rituál na začátku každé topné sezóny, když nejsou kamna každodenně využívaná a klimatické podmínky v tomto přechodovém období dělají problém při roztápění a provozování kamen.

Pokud dojde již jednou k chemickému procesu a vypálení barvy tak už barva nezapáchá.

Jak je uvedeno v Návodu na obsluhu měli by se kamna po topné sezóně vyčistit, totéž by se mělo udělat před topnou sezónou. Kamna zkontrolovat a vyčistit.

Při prvních a občasných zatápěních po letní přestávce a přechodovém období se roztápí do studených a vlhkých odtahových cest, kamna ze začátku špatně hoří, zakuřují se. Nedokonalým spalováním vzniká velké množství kouře a dehtu, který se usazuje na vzniklý kondenzát v odtahových cestách. Vznikne hmota, kreozot, který se prvotním, občasným zatápěním dostatečně nevypálí. Zahoření kreozotu a zbytků dehtu se projevuje nepříjemným štiplavým zápachem, který popisujete.

Proto vždy doporučujeme první roztápění provádět pozvolně a s menším množstvím topiva ,ne jako v plné topné sezóně, aby se minimalizovala kondenzace v odtahových cestách a pak přidávat větší množství dřeva. Po několika takových zatopení se vypálí všechny zbytky, nevzniknou další a kamna budete provozovat bez zápachu jak sami popisujete.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz