Vlna 4 prosklená, Kora - horní vývod
  • Vlna 4 prosklená, Kora - horní vývod
  • Vlna 4 prosklená, Kora - horní vývod
  • Vlna 4 prosklená, Kora - horní vývod
  • Vlna 4 prosklená, Kora - horní vývod

Vlna 4 prosklená, Kora - horní vývod

24 554,00 Kč
S DPH
Vlna-Kora
VLNA4SKLO
1 ks

Popis produktu

POZOR!

Kamna VLNA této série neodpovídají nové evropské normě Ekodesign, proto se před samotným nákupem kamen z této série předem spojte s Vaším kominíkem a situaci s ním proberte. Pokud potřebujete kamna VLNA, Která... Více informací

Počet
Poslední kus skladem

Krbová kamna VLNA jsou celoplechová a vyznačují se robusním vzhledem. Kamna mají patentovanou komoru, která zaručuje velmi dlouhou životnost.

 

Kamna VLNA této série neodpovídají nové evropské normě Ekodesign, proto se před samotným nákupem kamen z této série předem spojte s Vaším kominíkem a situaci s ním proberte. Pokud potřebujete kamna VLNA, Která vyhovují této normě, vybírejte kamna z řady VLNA EKO nebo VLNA NORM.

Výška
1150 mm
Šířka
550 mm
Hloubka
550 mm
Hmotnost
152 kg
Jmenovitý výkon
14-17 kW
Vytápěcí schopnost
300-370 m3
Průměr kouřovodu
150 mm
Dřevo, dřevěné brikety
ano
Hnědé uhlí
ne
Průměrná spotřeba paliva
5,8 kg/hod
Účinnost spalování
62,8 %
Horní vývod
ano
Výška spalovací komory
1000 mm

Dobrý den,

reagujeme na Váš dotaz ohledně kamen Vlna 4 v prosklenné varinatě, známa zákazníky taktéž  ještě pod názvem Kora. Dvířka kamen Vlna 4 jsou široká 250 mm a na výšku mají 320mm. Maximální délka polen kterými lze v těchto kamnech topit je 35 cm. V případě objednání na na eshopu je dodací lhůta kamen 10 - 14 dní.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Dobrý den,

pokud je to technicky jen trochu možné, připojte krbová kamna kouřovody o průměru 150mm, tak jat to určuje výrobce. Kamna o takto nízkém výkonu budou sice fungovat i při použití kouřovodu o průměru 130mm, ale při horších atmosférických podmínkách Vám můžou v průběhu přikládání pronikat spaliny do místnosti. Zároveň budete muset tyto kouřovody častěji čistit, jelikož k zanesení dojde rychleji.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

naše kamnářská firma se zabývá nejen prodejem krbových a kachlových kamen, kamnářského sortimentu, včetně veškerého příslušenství, ale specializujeme se také na individuální zakázkové kamnářské práce. Více informací naleznete na našich (rozpracovaných) stránkách www.kamnarstvi-konig.cz .

Dobrý den,

Neustálý problém a rituál na začátku každé topné sezóny, když nejsou kamna každodenně využívaná a klimatické podmínky v tomto přechodovém období dělají problém při roztápění a provozování kamen.

Pokud dojde již jednou k chemickému procesu a vypálení barvy tak už barva nezapáchá.

Jak je uvedeno v Návodu na obsluhu měli by se kamna po topné sezóně vyčistit, totéž by se mělo udělat před topnou sezónou. Kamna zkontrolovat a vyčistit.

Při prvních a občasných zatápěních po letní přestávce a přechodovém období se roztápí do studených a vlhkých odtahových cest, kamna ze začátku špatně hoří, zakuřují se. Nedokonalým spalováním vzniká velké množství kouře a dehtu, který se usazuje na vzniklý kondenzát v odtahových cestách. Vznikne hmota, kreozot, který se prvotním, občasným zatápěním dostatečně nevypálí. Zahoření kreozotu a zbytků dehtu se projevuje nepříjemným štiplavým zápachem, který popisujete.

Proto vždy doporučujeme první roztápění provádět pozvolně a s menším množstvím topiva ,ne jako v plné topné sezóně, aby se minimalizovala kondenzace v odtahových cestách a pak přidávat větší množství dřeva. Po několika takových zatopení se vypálí všechny zbytky, nevzniknou další a kamna budete provozovat bez zápachu jak sami popisujete.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz