Sklo pod kamna typ C1, 1200 x 1000 x 6 mm
  • Sklo pod kamna typ C1, 1200 x 1000 x 6 mm
  • Sklo pod kamna typ C1, 1200 x 1000 x 6 mm

Sklo pod kamna typ C1, 1200 x 1000 x 6 mm

2 330,00 Kč
S DPH
FAZ6C1
5 ks

Specifické reference

Moderní sklo pod kamna se sešikmenými rohy o rozměrech 120 x 100 cm se hodí téměř do každého interiéru. Toto kalené sklo svou nosností do 200 kg splňuje hmotnostní požadavky většiny krbových kamen. Přesný tvar a rozměry jsou znázorněny i v obrázku.

Počet
Skladem

Moderní sklo pod kamna se sešikmenými rohy o rozměrech 120 x 100 cm se hodí téměř do každého interiéru. Toto kalené sklo svou nosností do 200 kg splňuje hmotnostní požadavky většiny krbových kamen. Přesný tvar a rozměry jsou znázorněny i v obrázku.

Parametry

Hmotnost
17 kg
Síla skla
6 mm
Rozměr skla
120x100 cm
Nosnost skla
do 200 Kg
Provedení hrany skla
fazeta

Kalené sklo před krby a pod kamna

Kalené sklo před krby a pod kamna

Už se nemusíte spokojit s plechovou podložkou pod vašimi kamny. Mnohem lépe vypadá podkladové sklo. Jde o vkusné řešení pro moderní domy i rustikální interiéry.Díky speciální úpravě při výrobě odolá sklo pod kamna poškození i tepelným změnám. Na výběr máte z mnoha možností typů i tvarů.

Bezpečností podložka je nutnou součástí kamen. V minulosti nejvíce používaný plech má však velkého konkurenta. Nahrazuje ho podkladové skloVyhovuje totiž stejným nárokům na bezpečnost, navíc je ale hezkým doplňkem. Skvěle se přizpůsobí stylu majitele domu a při posezení u kamen nebo u krbu tak nikoho neruší pohled na plech.

Při tepelném šoku nepraskne

Hlavní funkcí podkladového skla je chránit prostor před a pod kamny či krbem. Na podlahu se nedostanou rozžhavené uhlíky ani nečistoty. Jak je to ale s vaší bezpečností? Nebojte se, tvrzené sklo je velmi odolné nešetrnému zacházení, a to díky technologickému postupu výroby skla.

Při výrobě se zahřeje na velmi vysokou teplotu a poté se rychle zchladí. Tato úprava kalením zajišťuje také odolnost proti prasknutí při tepelnému šoku. Kdyby se přece jen sklo rozbilo, rozláme se na malé tupé kousky. Možnost pořezání je tak předem vyloučena.

Podkladové sklo se dodává v několika tloušťkách, nejčastěji 6 mm a 8 mm. Jeho minimální nosnost činí 200 kg, pomocí speciální podložky se dá ještě zvýšit. V nabídce jsou desítky různých tvarů. Pokud se nespokojíte s čirou variantou, vyrábí se také pískované, hnědé nebo grafitové provedení s trapézovou i fazetovou leštěnou hranou. Díky broušení na nášlapných hranách nemůžete zakopnout (fazeta).

Atypický prostor si žádá originální návrh

Máte atypický interiér nebo vás napadlo osobité řešení skla před kamna? Nechte si ho vyrobit přesně podle přání. Stačí hrubý nákres vaší představy. Se sklem je možné dělat divy. Poradíme si s různými elipsami, výřezy i otvory. Překvapí vás, že designová ozdoba podle vašeho návrhu je opravdu cenově dostupná.

A jak je to s údržbou? Tvrzené sklo před krb doladí útulnou atmosféru společně strávených večerů, zároveň je velmi praktické. Čistí se běžnými úklidovými prostředky. Silikonové těsnění navíc zabrání, aby se pod sklo dostaly nečistoty a prach. Všechny tyto výhody dělají z tvrzeného skla ideální podložku pod krbová kamna.

Prostřednictvím tohoto formuláře nám můžete zaslat žádost o bezplatnou kalkulaci Vašeho podkladového skla na zakázku.

Žádost o kalkulaci zakázkového skla

FORMULÁŘ (pole: váš email, vaše jméno, zpráva)


Vhodné sklo pod krbová kamna

19.07.2013

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o pomoc při výběru skla vhodného pod kachlová krbová kamna. Hmotnost 135kg, výška 942mm, šířka 660mm, hloubka 393mm.V domě máme dřevěné podlahy, ráda bych věděla jestli je sklo pro tyto kamna dostatečně velké kvůli bezpečnosti. Předem děkuji za vaši odpověď. Přeji hezký den.

Markéta Hofbauerová


Sklo pod kamna

15.04.2020

Dobrý den, měl bych k vám následující prosbu - sháním sklo pod kamna od Novapacku Anna I. Šířka je 600mm, hloubka 400 a váha 157 kg s tím, že maximální délka polen je 350mm. Prosím o doporučení vhodného skla pod tato kamna z vašeho portfolia a termín možného dodání. Děkuji, s pozdravem Vít Christian


Sklo pod kamna s otvorem pro přívod vzduchu

20.12.2020

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné do skleněné desky (8 mm) určené pod kamna vyříznout otvor pro externí přívod vzduchu vedený v podlaze, aniž by se narušila nosnost desky. Děkuji za odpověď. Anna Nagyová


Doporučení typového skla

12.02.2020

Dobrý den, měli bychom zájem, nechat si od Vaší firmy vyrobit sklo před krb....ale nevíme si moc rady. Proto jsem do přílohy vložila foto krbu a náčtrtek, jak bychom si to asi představovali...krb nemá obě strany souměrné, navíc se na něj budou otevírat dveře. Podlaha se bude pokládat tento víkend, plovoucí, sklo by přišlo na to. Pokud se nepodaří přesně zalícovat-je možné, spáru mezi krbem a sklem zalištovat, případně vytmelit silikonem, nebo ne? Nevím, zda je příliš složité (pracovně)i finančně nákladné sklo vyřezat do nakreslených tvarů a nebylo by tedy jednodušší, nechat si uříznout půloblouk...


Jak má vypadat nákres pro sklo pod kamna na zakázku?

02.01.2021

Dobrý den, potřebuji sklo pod krbová kamna, ale žádný tvar co máte na stránkách se mi nehodí. Stačí vám jen sklo načrtnout ? Vyrobíte mi ho?

Josef Lapoušek – Karviná


Výroba skla dle přání zákazníka

11.12.2018

Dobrý den, je možnost udělat sklo pod kamna v rozměru 1800x1600 (s fazetou po celém obvodu) a pokud ano jaká je cena skla pod kamna, která váží cca 200kg. Děkuji Šimáček


Sklo před krb "na míru"

17.04.2020

Vážení obchodní přátelé, prozatím mám jen dotaz. Je možné objednat i sklo před krb ATYP 3, ale rozměr 1360x500. Děkuji Sikora


Patří Vaše tvrzené sklo pod kamna do kategorie Connex?

10.11.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli Vaše sklo pod kamna patří do kategorie Connex tj. nerozbytné sklo, můj manžel (hasič) trvá na takovém typu. Má přijít na lino a na sklo samozřejmě kamínka (Jotul F 602 N GD). Děkuji Šveňhová


Co s tmavou čmouhou na zdi od kouřovodu?

14.03.2021

Dobrý den, chci se zeptat, mám krbová kamna a za určitý čas se mi za kamny udělá tmavší šmouha nad kuřovodem. Lze i za kamna umístit sklo nebo nějakým způsobem zamezit tomotu problému? S pozdravem, Šmíd


Návod na položení skla pod kamna a před krby

Návod na položení skla pod kamna a před krby

Usazení – položení skla pod krbová kamna nebo před krb

Podkladové sklo

Sklo pod kamna a před krby slouží jako nehořlavá podložka pod a před topidla.

Sklo je tepelně zpracováno „kalením“, tím se zvyšuje pevnost a odolnost skla. Zároveň je takto upravené sklo odolnější proti poškrábání, případně proti rozbití.

Usazení skla pod kamna

Před instalací kaleného skla odstraňte veškeré nečistoty z plochy pro umístění. Bezpečnostní sklo položte bez přesunu na podlahu. Poté umístěte bez další manipulace kamna na sklo. Zabraňte přímému dotyku kovových nožiček topidla s podkladovým sklem. Doporučujeme vložit pod krbová kamna speciální podložku, která zamezí kontaktu skla s topidlem.

Díky této podložce vložené přímo pod nožky kamen, zvýšíte nosnost u 6 mm silného skla na 250 kg a u skla o tloušťce 8 mm až na 350 kg. Zároveň podložka pod kamna zabrání případnému poškození skla poškrábáním při usazování kamen.

Těsnění pod sklo

Pod bezpečnostní kalené sklo se může dostat časem prach a jiné nečistoty. Této skutečnosti se dá zabránit použitím speciálního profilovaného nebo silikonového těsnění, které je vyrobeno přesně k tomuto účelu. Těsnění je na jedné, v případě silikonového transarentního těsnění na obou stranách opatřeno lepícím proužkem. Po nalepení těsnění na sklo se sklo precizně položí na čistou podlahu, poté se prach ani jiné nečistoty pod sklo již nedostanou. Další výhodou tohoto těsnění je, že se sklo neposouvá po podlaze.

Údržba skla pod kamna

Sklo je možné čistit běžnými úklidovými prostředky a potřebami. Nepoužívejte drátky a takové čistící prostředky, které obsahují písek! Hrozí trvalé poškrábání skla!

Varování!

Vyhýbejte se úderům na hranu, může dojít k destrukci skla.

Pozor!

V případě poškození skla hrozí nebezpečí pořezání. Při roztříštění skla se sklo rozsype na bezpečné krystaly, což minimalizuje možnost poranění.

Hrozí nebezpečí spolknutí nebo vdechnutí malých dílků. V případě spolknutí, vdechnutí, nebo při jakémkoliv jiném vniknutí úlomku skla do organismu, ihned vyhledejte lékaře.

Chci si vybrat sklo pod kamna.


Související produkty