Žáruvzdorné sklo na kamna ABX Polar 10 Aqua 466 x 542 mm
Výprodej!
  • Žáruvzdorné sklo na kamna ABX Polar 10 Aqua 466 x 542 mm
  • Žáruvzdorné sklo na kamna ABX Polar 10 Aqua 466 x 542 mm

Žáruvzdorné sklo na kamna ABX Polar 10 Aqua 466 x 542 mm

3 900,00 Kč
S DPH
ŽAR10AQ
1 ks

Popis produktu

Žáruvzdorné sklo na kamna ABX Polar 10 Aqua 466 x 542 mm - poslední kus výprodej

Více informací
Počet
Poslední kusy skladem

Dobrý den, s největší pravděpodobností je chyba ve vlhkosti paliva, pokovené sklo dokáže vylepšit spalování i u méně kvalitních kamen tím, že částečně odráží energii zpět do ohniště a tím vzniká vyšší spalovací teplota, která má za následek lepší samočistící efekt. Ani speciální pokovené pyrolitické sklo není spásou pro všechna nesprávná používání kamen.  (nevhodné palivo, vysoká vlhkost, málo spalovacího vzduchu, špatný tah atd. ) Jen pro kontrolu pokovené sklo má jednu stranu hladkou a ta patří směrem k ohni. Drsnější strana patří směrem ven.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Dobrý den,

sklo dovážíme přímo z Francie a proto Vám tento produkt můžeme nabídnout za takto skvělou cenu. Žáruvzdorné sklo (odborněji - keramika) projde po procesu výroby dalším speciálním technologickým postupem, při kterém se z tohoto žáruvzdorného skla, stává sklo žáruvzdorné pyrolytické. Toto krbové sklo dokáže odrazit až 10% energie zpět do ohniště a tímto se zvýší teplota v ohništi, zlepší se spalování, vzroste výkon případného teplovodního výměníku a zároveň se takovéto sklo i méně zanáší. Nejedná se ale o perpetuum mobile a tak se logicky sníží poměr energie, která je předávána pokoveným sklem přímo do místnosti.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Vážená paní Procházková,

situaci, kterou popisujete, mohou podle našeho názoru zapříčinit tři případy.

1. u krbových vložek a krbových kamen nižších cenových kategorií je oplach žáruvzdorného skla řešen primitivně tak, že je vynechané těsnění v horní části dvířek. Při výměně žárového skla se zákazník domnívá, že tato těsnící šňůra asi kdysi vypadla a při své pečlivosti jí doplní. Sklo krásně sedí v rámu dvířek, avšak se okamžitě zanese, jelikož není ani takto jednoduše "omýváno"

2. někteří výrobci osazují do krbových vložek již ve standartu takzvané pyrolytické (samočistící) sklo. Toto žáruvzdorné sklo je na jedné straně (touto stranou ven z ohniště) opatřeno speciální pokovenou vrstvou, která odráží část tepelné energie zpět do ohniště. Tímto vznikají v krbu či kamnech vyšší teploty, tím i lepší hoření, nižší emise a žáruvzdorné sklo se zanáší o poznání méně.

3. je také možné, že topíte od výměny skla dřevem, které má vyšší vlhkost. Někdy stačí, když se vezme dřevo z jiné hromádky a to, co člověk nemá šanci poznat, krb či krbová kamna to však ukáží ihned černým sklem a nižším výkonem.

Řešení: zkontrolujte si vlhkost dřeva, odstraňte případnou těsnící šňůru a informujte se u Vašeho prodejce krbové vložky, zda se nejednalo o sklo pokovené. V naší nabídce naleznete i pyrolytické sklo.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Vážený pane Klatovský,

žáruvzdorné sklo lze do konvektomatu použít, teplotně sklo rozhodně odolá, avšak z bezpečtnostních důvodů je vhodnější použít sklo tvrzené ( kalené). Kalené sklo je pevnější, a při případném poškození se rozpadne na malé kousíčky a nehrozí tak úraz pořezáním. Jak žáruvzdorné, tak i kalené sklo Vám rádi dodáme. Žáruvzdorné sklo umíme zaslat obratem, sklo kalené lze dodat do 3 týdnů.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Vážený zákazníku,   

Příčin prasknutí žáruvzdorného skla může být několik. Velmi často se jedná opravdu o mechanické poškození pohrabáčem, polenem anebo prostě přivřením zpříčeného špalku.

Další příčinou může být zatvrdnutá těsnící šňůra, která poté neumožňuje dilataci dvířek. V neposlední řadě se objevují na trhu velmi nekvalitní kamna a krbové vložky, které jsou vyrobeny z nestabilních materiálů a tak se dvířka těchto spotřebičů kroutí a sklo praskne. Ostatní informace naleznete v našem návodu na výměnu skla na stránkách www.kamnarina.cz.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Dobrý den, jistě bude lepší variantou použít pokovené sklo, které právě odráží část tepla směrem zpět do ohniště. Pochopitelně ještě lepší variantou by bylo použít dvojité sklo, přičemž vnitřní sklo by bylo právě to pokovené. s pozdravem Kamnařina.cz

Dobrý den, 

proto že sklo praskne zrovna v létě, žádné vysvětlení nemáme, je to však jedno. Sklo může prasknout (pokud vyloučíme mechanické poškození) pouze pokud nemá dostatečnou dilataci. Sklo jako takové má nulovou roztažnost, avšak rám dvířek se prostě vlivem různých teplot rozpíná , a to může při nedostatečné dilataci zapříčinit prasknutí. Je důležité, aby vždy šňůra byla dostatečně měkká . Časem a také např. vlivem používání čistících prostředků těsnění vytvrdne a přestává být pružné. My doporučujeme vyměnit těsnící šňůru alespoň jednou za 2 roky a pochopitelně vždy pokud se mění sklo. Důležité je také, aby se žárové sklo nikde nedotýkalo kovu nebo litiny. Při používání topidla se sklo může samovolně posouvat a pokud se dotkne kovu a je uchycené ´tzv. na tvrdo´ může snadno prasknout.



S pozdravem Tým Kamnařina