Žáruvzdorné sklo Vlna 1
  • Žáruvzdorné sklo Vlna 1

Žáruvzdorné sklo Vlna 1

387,00 Kč
S DPH
Vlna-Kora
ŽAR240x215

Popis produktu

Rozměr 240 x 215 mm. Originální žáruvzdorné sklo ROBAX na kamna KORA a VLNA.

Více informací
Počet
v pracovní dny odesíláme do 24 hodin

Rozměry žáruvzdorného skla Vašich kamen se mohou od námi uváděných rozměrů lišit! Nezávisle na typu Vašich kamen si prosím přeměřte původní žárové sklo a porovnejte, zda je rozměr 24 x 21,5 cm opravdu shodný s rozměrem, který chcete objednat.
Pokud potřebujete žáruvzdorné sklo jiných rozměrů, stačí zadat požadované rozměry do kalkulační tabulky viz tento odkaz a my Vám požadované sklo po objednání rádi vyrobíme a zašleme.

Návod na montáž žáruvzdorného skla naleznete ZDE.

Dobrý den, s největší pravděpodobností je chyba ve vlhkosti paliva, pokovené sklo dokáže vylepšit spalování i u méně kvalitních kamen tím, že částečně odráží energii zpět do ohniště a tím vzniká vyšší spalovací teplota, která má za následek lepší samočistící efekt. Ani speciální pokovené pyrolitické sklo není spásou pro všechna nesprávná používání kamen.  (nevhodné palivo, vysoká vlhkost, málo spalovacího vzduchu, špatný tah atd. ) Jen pro kontrolu pokovené sklo má jednu stranu hladkou a ta patří směrem k ohni. Drsnější strana patří směrem ven.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Dobrý den,

sklo dovážíme přímo z Francie a proto Vám tento produkt můžeme nabídnout za takto skvělou cenu. Žáruvzdorné sklo (odborněji - keramika) projde po procesu výroby dalším speciálním technologickým postupem, při kterém se z tohoto žáruvzdorného skla, stává sklo žáruvzdorné pyrolytické. Toto krbové sklo dokáže odrazit až 10% energie zpět do ohniště a tímto se zvýší teplota v ohništi, zlepší se spalování, vzroste výkon případného teplovodního výměníku a zároveň se takovéto sklo i méně zanáší. Nejedná se ale o perpetuum mobile a tak se logicky sníží poměr energie, která je předávána pokoveným sklem přímo do místnosti.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Vážená paní Procházková,

situaci, kterou popisujete, mohou podle našeho názoru zapříčinit tři případy.

1. u krbových vložek a krbových kamen nižších cenových kategorií je oplach žáruvzdorného skla řešen primitivně tak, že je vynechané těsnění v horní části dvířek. Při výměně žárového skla se zákazník domnívá, že tato těsnící šňůra asi kdysi vypadla a při své pečlivosti jí doplní. Sklo krásně sedí v rámu dvířek, avšak se okamžitě zanese, jelikož není ani takto jednoduše "omýváno"

2. někteří výrobci osazují do krbových vložek již ve standartu takzvané pyrolytické (samočistící) sklo. Toto žáruvzdorné sklo je na jedné straně (touto stranou ven z ohniště) opatřeno speciální pokovenou vrstvou, která odráží část tepelné energie zpět do ohniště. Tímto vznikají v krbu či kamnech vyšší teploty, tím i lepší hoření, nižší emise a žáruvzdorné sklo se zanáší o poznání méně.

3. je také možné, že topíte od výměny skla dřevem, které má vyšší vlhkost. Někdy stačí, když se vezme dřevo z jiné hromádky a to, co člověk nemá šanci poznat, krb či krbová kamna to však ukáží ihned černým sklem a nižším výkonem.

Řešení: zkontrolujte si vlhkost dřeva, odstraňte případnou těsnící šňůru a informujte se u Vašeho prodejce krbové vložky, zda se nejednalo o sklo pokovené. V naší nabídce naleznete i pyrolytické sklo.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Vážený pane Klatovský,

žáruvzdorné sklo lze do konvektomatu použít, teplotně sklo rozhodně odolá, avšak z bezpečtnostních důvodů je vhodnější použít sklo tvrzené ( kalené). Kalené sklo je pevnější, a při případném poškození se rozpadne na malé kousíčky a nehrozí tak úraz pořezáním. Jak žáruvzdorné, tak i kalené sklo Vám rádi dodáme. Žáruvzdorné sklo umíme zaslat obratem, sklo kalené lze dodat do 3 týdnů.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Vážený zákazníku,   

Příčin prasknutí žáruvzdorného skla může být několik. Velmi často se jedná opravdu o mechanické poškození pohrabáčem, polenem anebo prostě přivřením zpříčeného špalku.

Další příčinou může být zatvrdnutá těsnící šňůra, která poté neumožňuje dilataci dvířek. V neposlední řadě se objevují na trhu velmi nekvalitní kamna a krbové vložky, které jsou vyrobeny z nestabilních materiálů a tak se dvířka těchto spotřebičů kroutí a sklo praskne. Ostatní informace naleznete v našem návodu na výměnu skla na stránkách www.kamnarina.cz.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Dobrý den, jistě bude lepší variantou použít pokovené sklo, které právě odráží část tepla směrem zpět do ohniště. Pochopitelně ještě lepší variantou by bylo použít dvojité sklo, přičemž vnitřní sklo by bylo právě to pokovené. s pozdravem Kamnařina.cz

Dobrý den,

Neustálý problém a rituál na začátku každé topné sezóny, když nejsou kamna každodenně využívaná a klimatické podmínky v tomto přechodovém období dělají problém při roztápění a provozování kamen.

Pokud dojde již jednou k chemickému procesu a vypálení barvy tak už barva nezapáchá.

Jak je uvedeno v Návodu na obsluhu měli by se kamna po topné sezóně vyčistit, totéž by se mělo udělat před topnou sezónou. Kamna zkontrolovat a vyčistit.

Při prvních a občasných zatápěních po letní přestávce a přechodovém období se roztápí do studených a vlhkých odtahových cest, kamna ze začátku špatně hoří, zakuřují se. Nedokonalým spalováním vzniká velké množství kouře a dehtu, který se usazuje na vzniklý kondenzát v odtahových cestách. Vznikne hmota, kreozot, který se prvotním, občasným zatápěním dostatečně nevypálí. Zahoření kreozotu a zbytků dehtu se projevuje nepříjemným štiplavým zápachem, který popisujete.

Proto vždy doporučujeme první roztápění provádět pozvolně a s menším množstvím topiva ,ne jako v plné topné sezóně, aby se minimalizovala kondenzace v odtahových cestách a pak přidávat větší množství dřeva. Po několika takových zatopení se vypálí všechny zbytky, nevzniknou další a kamna budete provozovat bez zápachu jak sami popisujete.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Dobrý den, 

proto že sklo praskne zrovna v létě, žádné vysvětlení nemáme, je to však jedno. Sklo může prasknout (pokud vyloučíme mechanické poškození) pouze pokud nemá dostatečnou dilataci. Sklo jako takové má nulovou roztažnost, avšak rám dvířek se prostě vlivem různých teplot rozpíná , a to může při nedostatečné dilataci zapříčinit prasknutí. Je důležité, aby vždy šňůra byla dostatečně měkká . Časem a také např. vlivem používání čistících prostředků těsnění vytvrdne a přestává být pružné. My doporučujeme vyměnit těsnící šňůru alespoň jednou za 2 roky a pochopitelně vždy pokud se mění sklo. Důležité je také, aby se žárové sklo nikde nedotýkalo kovu nebo litiny. Při používání topidla se sklo může samovolně posouvat a pokud se dotkne kovu a je uchycené ´tzv. na tvrdo´ může snadno prasknout.S pozdravem Tým Kamnařina